Prohlídky v Třeboni s průvodci

V Třeboni můžete navštívit několik zajímavých prohlídek. Prohlídky města s historickými postavami, večerní prohlídku pivovaru Regent, prohlídky divadlem J.K. Tyla a další. Většina prohlídek začíná v centru města, tzn. opravdu kousek od našeho ubytování Třeboň U Starých sádek.

 

Kostýmované prohlídky Domu Štěpánka Netolického

Dům Štěpánka Netolického byl kompletně zrekonstruovaný v roce 2015. Najde jej přímo na náměstí, navštívit ho a nechat si vyprávět příběh domu přímo od jeho slavného majitele, rybníkáře a stavitele Štěpánka Netolického.

Prohlídku je nutné rezervovat předem buďto v Turistickém informačním centru (Masarykovo náměstí 103, Třeboň), nebo v Domě Štěpánka Netolického (Masarykovo náměstí 89, Třeboň), případně telefonicky.

 

Prohlídky třeboňského Divadla J. K. Tyla

V Třeboni dále můžete navštívit Třeboňské divadlo s odborným a zajímavým výkladem. S ním projdete prostory veřejné, šatny, technické zázemí, jeviště a zákulisí a dozvíte se info z historie i současnosti divadla.

Každé pondělí od 13:30 hodin.

 

Večerní prohlídky pivovaru Regent v Třeboni

Večerní prohlídky pivovaru Regent, jeho sklepením a podzemím se zajímavým výkladem o historii a současnosti pivovaru. Ochutnáte domácí chléb pečený s použitím pivovarských kvasnic. Můžete ochutnat i nefiltrované nepasterizované pivo.

Prohlídky se konají každý pátek a sobotu vždy od 20 hodin. Pro skupiny možno domluvit i jiný termín. Více info na tel: 777 357 090.

Další časy prohlídek pivovaru najdete zde >>

 

 

Třeboňské tajemné pověsti

Příběhy a pověsti vypráví mnich Augustin a kuchařka Dorotka. Kromě vodníka Čochtana potkáte Bílou paní, čaroděje J. Dee a magistra Kellyho, Jakuba Krčína, kata a další postavičky z dávné historie města.

Termíny prohlídek a čas začátku: zatím nejsou stanoveny

 

Po stopách Schwarzenberků a Rožmberků

Zajímavě komentované prohlídky do historie rodu Rožmberků a Schwarzenberků, tak jak žili... Termíny prohlídek budou zveřejněny opět před létem.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím